Morricone by Gonzalo Tello Ennio Morricone w Polsce
Morricone by Gonzalo Tello

 Morricone i Czech National SympHony Orchestra

Ennio Morricone w Polsce po raz kolejny wystąpi na Tauron Arena w Krakowie 6-go lutego 2017 roku.  Maestro poprowadzi swoją ukochaną Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, której to nagranie muzyki do filmu Nienawistna Ósemka w reżyserii Quentina Tarantino przyniosło kompozytorowi kolejnego Oskara.

Z CNSO (Czech National Symphony Orchestra) nagrywają największe gwiazdy opery, w tym Placido Domingo i Rolando Villazon.  W lipcu zeszłego roku podczas jubileuszowego koncertu w stolicy Czech wystąpiła Anna Netrebko. Jednak praski zespół nie ogranicza się tylko do artystów operowych. Od dawna współpracuje z Andrea Bocellim, jak również z bardziej rozrywkowymi artystami : Stingiem i Georgem Michaelem. W tym roku zespół świętuje 23 rocznicę powstania.

Ennio Morricone - tournee.
Morricone at Ziggo Dome in Amsterdam on February 21st, 2016, during his „60 Years of Music Tour” by Schizodelight
Ennio Morricone w Polsce

Koncert w Polsce jest częścią europejskiego tournée . W lutym: Praga – Kraków – Wiedeń. W styczniu Sztokholm, Helsinki i Kopenhaga.  Jako solistka wystąpi (tu bez niespodzianek) włoska śpiewaczka Susanna Rigacci.  Jej naturalnie brzmiący głos i muzykalność czyni artystkę rozpoznawalną we wszystkich wokalizach autorstwa Morricone. Najsłynniejsze z nich to oczywiście „Pewnego razu na dzikim zachodzie” oraz  „Zły, dobry i brzydki” , „Garść dynamitu”, i „Gorączka Złota” w reżyserii  Sergio Leone. To właśnie głos Susanny Rigacci, fletnia pana i obój – zbliżone barwą instrumenty, tak stylistycznie wpisały się w unikalny styl Ennio Morricone.

 

Morricone_Amsterdam_2016 (1)
11068536643_0d62b25b7c_z