Proste pieśni

Zarówno „Proste Pieśni'” z finałowej sceny jak i cała muzyka z filmu Młodość zostały skomponowane przez amerykańskiego kompozytora Davida Langa. Sopranistce Sumi Jo,i skrzypaczce Victorii Mullovej towarzyszyła orkiestra BBC, pod batutą samego kompozytora. Nie jest to jednak pierwsza współpraca pomiędzy artystami, wszak Lang był również autorem muzyki do „Wielkiego Piękna”.
David Lang, laureat nagrody Grammy, określał sam siebie jako minimalista. Fred Ballinger ( w tej roli znakomity Micheal Caine) wielokrotnie podkreślał w rozmowach z Mickiem Boyle (Harvey Keitel ) swoją przyjaźń ze Stravińskim, któremu do minimalizmu daleko. Co ciekawe, Straviński przed wyjazdem do USA rzeczywiście większość czasu spędzał w Szwajcarii – Clarens koło Montr
Finalna scena, jako ostateczny triumf muzyki nad czasem i przestrzenią, rozpoczyna się od wstępu Victorii Mullovej (nawiązanie do Stravinskiego, zwłaszcza w warstwie rytmicznej), by ustąpić miejsca ciepłemu i głębokiemu brzemieniu głosu koreańskiej sopranistki. Ulubienia Herberta von Karajana, choć jest sopranem dramatycznym doskonale brzmi również w średnich rejestrach.
Osobiście czuję w harmonii dostojeństwo i dramatyzm Samuela Barbera (kompozytora współczesnego; jednym z najsłynniejszych jego dzieł było wielokrotnie używane w filmanch ” Adagio for Strings”)