Wernisaż malarstwa współczesnego – Zdzisław Constantin Majrowski – Jak było?

Profesor historii sztuki na tle czerwonego obrazu abstrakcyjnego, wernisaż malarstwa w galerii Wieża SztukiGaleria Wieża Sztuki zdecydowała się na wernisaż malarstwa współczesnego Zdzisława Constantina Majrowskiego podczas Nocy Muzeów w Kielcach. Wydarzenie przypadło na 24 czerwca 2016 i zbiegło się w czasie z rekordowym upałem oraz ogłoszeniem wyników referendum Brexit na Wyspach Brytyjskich.

Pomimo to, zainteresowani współczesnym malarstwem przybyli punktualnie, nie tylko z Kielc i Warszawy lecz nawet z dość odległych zakątków Polski.

Wieża Sztuki – galeria prowadzona przez rzeźbiarza Arkadiusza Latosa wita zwiedzających rzeźbą z brązu. „Wizjoner” wypatruje nowych ludzi, talentów, idei. Pomysł galerii w miejscu odrestaurowanego dworca sprowadził się znakomicie. Lokalizacja w samym centrum oraz oryginalna budowla i wysokie pomieszczenia idealnie zgrały się z nowoczesnymi obrazami Zdzisława Constantina Majrowskiego.

ludzie oglądają obrazy nowoczesne

Artysta udzielił wywiadu dla radia Kielce, by potem odpowiadać na pytania właściciela galerii. Nawiązał do początków swojej twórczości i podkreślał ogromne znaczenie rysunku w swoich obrazach. Wtrącił też kilka osobistych słów o emocjach, jakie towarzyszyły mu podczas tworzenia wystawianych prac. O tym skąd bierze się jego energia i jaki wpływ na nastrój na wyraz konkretnych obrazów. Zróżnicowani pod względem wieku goście bardzo ciepło przyjęli wizję malarstwa nowoczesnego autorstwa Zdzisława Constantina Majrowskiego.

Wernisaż w galerii Wieża Sztuki, od lewej Arkadiusz Latos, Zdzisław Majrowski
Ostatnie Piętro

Ostatnie piętro Więży Sztuki – to tu odbywają się wernisaże. Pomieszczenie jest bardzo wysokie i nawet w takim zagęszczeniu ludzi, nie czuć przytłoczenia.

Goście galerii Wieża sztuki na wernisażu Majrowskiego
Dziewczyna na wernisażu, na tle obrazu nowoczesnego
Dwie młode dziewczyny rozmawiają o szttuce

Dwoje ludzi podziwia obraz - abstrakcje

Wernisaż malarstwa
https://julliarts.com/?p=5
P1130302male