obraz abstrakcyjny zdzisława majrowskiego na ścianie eleganckiego wnętrza

Jak eksponować duże obrazy?

Aranżacja pokaźnych powierzchni rządzi się swoimi prawami. Eklektyzm, gra świateł, różnorodność faktur i kształtów to pojęcia bezpośrednio przypisane do większych metraży. Duże obrazy nie są już tylko dekoracją. Grają swoją rolę w spektaklu przestrzeni

Wnętrz do ekspozycji nowoczesnego malarstwa szukaliśmy kilka lat. Od planów zdjęciowych po luksusowe rezydencje. Mimo doskonałych jakościowo materiałów wykończeniowych takich jak granit, fornir etc. większość z nich nich nie spełniała najważniejszego kryterium jaki jest …

dystans

Niektóre rzeczy widać tylko z bliska. Są też jednak takie, do których potrzeba dystansu. W dosłownym tego słowa znaczeniu. Czasem jest to nawet kilka metrów.

Drugie, nie mniej ważne kryterium stanowiło oświetlenie

Tylko dobrze rozproszone światło pozwala na pełną ekspozycję prac dużego formatu. Wydobywa różnorodność faktur i głębie barw.

Po kliku falstartach i nieudanych próbach natrafiliśmy hotel Warszawianka. Jest to luksusowy kompleks hotelowo-konferencyjny położony nad Zalewem Zegrzyńskim. Wnętrze od razu przykuło moją uwagę. Wysokie, doskonale doświetlone światłem dziennym, dzięki pochyłej szklanej ścianie sięgającej kilku kondygnacji. Nowoczesną stylistykę dopełniają ekstrawaganckie czerwone fotele o nieregularnym rysunku. Po uzyskaniu zgody na sesję zdjęciową pozostało nam tylko wybrać odpowiednią oprawę do obrazu „Wyspa” Constantina Majrowskiego. Dlaczego akurat ta praca? Przede wszystkim z uwagi na mocną kolorystykę i czerwone akcenty, które doskonałe współgrają z meblami. Dzieło pokaźnego formatu – 104 x 151 cm idealnie wpasowało się w nie aż tak duże choć bardzo wysokie pomieszczenie.

[ Uwaga: Obraz „Wyspa” został zaprezentowany na potrzeby tego wpisu. W tej chwili nie wisi w wyżej wymienionym hotelu. Osoby zainteresowane zobaczeniem go na żywo prosimy o kontakt pod adresem: contact@julliarts.com ] 

Zarówno ten jak i inne obrazy wraz z wymiarami znajdziecie w zakładce galeria malarstwa 

Duży obraz na ścianie eleganckiego wnętrza

Czy duże obrazy różnią się tylko formatem?

W procesie tworzenia pojawia się kilka elementów.  Po pierwsze:

Skala PRZEDSIĘWZIĘCIA

Już same przygotowania wymagają pracowni o odpowiednim metrażu. Ilość materiałów, potrzebnych do pracy jest kilkukrotnie większa niż w przypadku małych obrazków. Skala pracy, inwestycji, energii i czasu jest więc bardzo duża i skoncentrowana na jednym dziele.

Po drugie:

Dynamika

Pokaźne płótno pozwala artyście na większą swobodę  Za nią zaś idą kolejne możliwości. Nieograniczony ruch ręki, raz dynamiczny, raz precyzyjny. Tak jak długa fraza w śpiewie, lub opis zapachu powietrza w powieści:)

Czy warto inwestować w duże obrazy?

duży obraz na ścianie

Rynek luksusowych nieruchomości stale rośnie. Inwestycyjny boom to nie tylko mieszkania w średnim standardzie. Luksusowe apartamenty, lofty w kamienicach, wille to stale rosnący segment budownictwa. W coraz większej ilości wieżowców jedno piętro przeznaczone jest na przestrzeń wystawiennicza, wernisaże i koncerty. Przykładem jest choćby biurowiec Złota 44 w centrum Warszawy. 2017 rok przyniósł kolejne rekordy transakcji na rynku mieszkaniowym. Co ciekawe, na drugim miejscu uplasował się apartament w zrewitalizowanej kamienicy Foksal.

Mechanizm inwestycji alternatywnych jest taki sam jak tych w luksusowe nieruchomości. Zarówno te pierwsze jak i te drugie są bardziej odporne na wahania rynku. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Potencjalni nabywcy to wąska grupa o wysokim statusie majątkowym, czyli osoby, które podczas „kryzysu” kupują a nie sprzedają. „Korzystając ze spadku cen!” Tak, słuszna riposta. Weźmy jednak poprawkę na to, że spadek cen jest tym większy im większa jest podaż. I tak wracamy do punktu wyjścia:)

duże obrazy na brązowej ścianie, czerwone nowoczesne meble

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wybrane duże obrazy

duży obraz w jasnych, ciepłych kolorach
Szeroki Horyzont / Wide Horizon
90 x 120 cm
płótno, olej / oil on canvas DOSTĘPNY / AVAILABLE 
obraz olejny, duży format, granatowy z czerwonymi akcentami
Wyspa / Island
104 x 151 cm
płótno, olej / oil on canvas DOSTĘPNY 

 

 

 

 

 

 

 

 

obraz nowoczesny
Bryza / Breeze
85 x 125 cm
płótno, olej / oil on canvas NIEDOSTĘPNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bardzo duży obraz abstrakcyjny
Odlot / Departure
145 x 167cm
płótno, olej / oil on canvas NIEDOSTĘPNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

podłużny obraz abstrakcyjny
Moment / Moment
70x145cm
płótno, olej / oil on canvas DOSTĘPNY

 

 

 

 

obraz abstrakcja, duży obraz w poziome
W podróży / On the Journey
70 x 174 cm
płótno, olej / oil on canvas NIEDOSTĘPNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

obraz w bardzo gorących barwach, czerwień, róż i pomarańcz
Upał / Heat
174 x 70 cm
płótno, olej / oil on canvas NIEDOSTĘPNY

 

 

 

 

 

 

duży nowoczesny obraz, narysowana kobieta w czterech postaciach i mężczyzna, kolory czerwony, czarny, elementy niebieskiego
Zaginiony Świat Rebeki
155 x 270 cm
płótno, olej DOSTĘPNY
obraz abstrakcja w stylu Pollocka, czarny środek, kolorowe obżeża
Ruch uliczny
105 x 160 cm
płótno, olej  DOSTĘPNY 

 

 

 

Zobacz więcej obrazów w galerii malarstwa 

1150718Amale2
1150724AAmale2
1150730Amale2
1150734Amale2
_MG_REBEKA-160X260SM
IMG_-105X160TrafficMALE@